Online Dosya Yedekleme için En iyi Bulut Depolama Siteleri

En iyi bulut depolama sitesi hangisi gibi bir soru sorduğunuzu duyduk sanki. Bu nedenle, interaktif ortamda dosyalarınızı muhafaza edebileceğiniz ve yedekleme yapabileceğiniz servisler arasından en iyi üç tanesini tanıtıyoruz.

 
Tabi öncelikle, en iyi bulut depolama siteleri listemize geçmeden, bulut depolama veya başka bir deyişle yedekleme ne anlama geliyor onu öğrenelim.
 
Bulut depolama, yedekleme anlamına da gelen ve dosyalarınızı uzak bir sunucuya upload etmenize imkan tanıyan hizmete denmekte. Gönderdiğiniz veri, 3. parti bir sunucuda saklanmakta ki bu sunucu ücretsiz olabildiği gibi bazı servisler ücret de talep edebiliyor. Ücretlendirme kimi zaman kullanıcı sayısına ve alan genişliğine, bant genişliğine bağlı olabilmekte. Genel itibarı ile tüm bulut yedekleme siteleri aynı mantık ile çalışıyor. Son kullanıcı bir uygulama yardımıyla veya web sitesine direk erişim ile dosyalarını hedef sunucuya gönderiyor. Çoğu kullanıcı günlük yedekleme kullanmakta. Tam yedeklemenin aksine, günlük yedekleme işlevinde yalnızca değişen veya dosyalar yedekleniyor.

En iyi Bulut Depolama Siteleri

En iyi üç bulut depolama uygulamasının yanı sıra, gönderinin en alt kısmında uzunca bir listeyi de sizinle paylaşacağız. O nedenle hiç beklemeden, listemize geçelim.
 

1. Open Drive

Bilgisayar ve ios işletim sistemi arasında gayet güzel bir eşitleme işlevine sahip. Uygulama ücretli ancak dosyalarınızı kaybetmekten pek önemli olmasa gerek.

Birden çok bilgisayardan yedekleme yapabiliyor ve birden fazla pc kullanıyorsanız işinizi fazlasıyla görür Open Drive. En yüksek kapasite için aylık ücreti $15 civarlarında.

 

2. SugarSync

Çok şeker bir eşitleme olan Sugar Sync, bedava kullanım imkanı veriyor. Ancak ücretli sürümde tabi ki daha fazla alan ve daha çok bant genişliğine sahip oluyorsunuz. Ayrıca dosya paylaşımı gibi şeyler de mevcut. Ücretli planda aylık ödemesi $24 civarı. 

3. DropBox

Dilediğiniz dosyayı yedekleyip daha sonra mobil aygıtınız ile veya herhangi bir bilgisayar ile erişmeniz mümkün. Listemize son sıradan giriyor Drop Box.

Bedava sürüm kullanabileceğiniz gibi pro sürümüne de aylık uygun bir ücret ile sahip olabiliyorsunuz. $9.99 ödeyerek bir aylık 200 GB alana sahip olabilirsiniz. Dropbox’un ayrıca çok güzel bir uygulaması da mevcut. Gayet şık.

 

Tüm Bulut Yedekleme Servisleri

Diğer siteleri aşağıda verelim. Site adı / tıklayınca açılan hedef – aylık ücret ve kapasite bilgileri de yanlarında yer alıyor.

1 thought on “Online Dosya Yedekleme için En iyi Bulut Depolama Siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir