Aslan Nasıl Yakalanır

Ekim 22, 2014 günü yayımlanmış ve 0 yorum yapılmış      

Aslan Nasıl Yakalanır


Felsefe temalı yazılar serimiz devam ediyor. Aslında bu daha çok eğlenceli bir yazı olsa gerek. Bir aslanın nasıl yakalandığını farklı yönlerden ele alıyoruz.

Aslında farklı kişilerin aslanı nasıl yakaladığına değiniyoruz, iğneliyoruz?


Soru: Bir Aslan Nasıl Yakalanır?


Aşağıdaki cevaplar uzun arama uğraşlarımız sonucunda elde edilmiş şeyler, bakalım farklı kişiler aslanı nasıl yakalıyormuş.
Newton Yöntemi


Aslanın sizi yakalamasına izin verin. Çünkü her eylem, bir zıt eyleme sahiptir böylece siz de aslanı yakalamış olursunuz.

Einstein Yöntemi


Aslanın bulunduğu istikametin tersine tüm hızınızla koşun. Yüksek hızınız sebebiyle aslan da size ayak uydurmak zorunda kalacak ve bir süre sonra yorulacaktır. Böylece onu bir tuzak kurup kolayca yakalayabilirsiniz.

Ters Dönüşüm Yöntemi


Ormanın ortasına bir kafes koyup içine giriyoruz. Daha sonra aslana saygı duyarak ters dönüşüm yöntemini uyguluyoruz. Böylece o içeri giriyor, biz dışarı çıkıyoruz.

Schrodinger Yöntemi


Herhangi bir zaman diliminde, aslanın kurduğunuz tuzağa yakalanma ihtimali vardır. Bu sebeple tuzağı kuruyor, oturuyor ve bekliyoruz.

Termodinamik Yöntem


İçinden, aslan hariç her şeyin geçebildiği yarı geçirgen bir zar yaratıyoruz. Daha sonra bu zarı tüm ormanda gezdiriyor, her şeyi silip süpürüyoruz.

Yazılım Mühendisi Yöntemi


Bir kedi yakalıyoruz. Onu aslan değişkenine atıyoruz. Eğer birisi bu aslan değil derse, gelecek güncellemede yükselteceğimizi belirtiyoruz.

Aslanı Yakaladık, Peki Bu Aslan Nasıl Öldürülür?


Bir aslanı öldürmenin tek bir yöntemi var. Başka bir türlü ne yaparsanız yapın onu alt edemezsiniz. O yöntem de şu:

George Bush Yöntemi


Aslanın Usame Bin Ladin ile bağlantılı olduğunu söylüyoruz daha sonra nişan alıp ateş ediyoruz.

Efendim şaka bir yana tüm canlılar birer harikadan ibaret. Onlara sakın ola zarar vermeyin, onları yakalamayın, doğal yaşam alanlarına el sürmeyin.

Okuduğunuz için teşekkürler, umarız ufakta olsa tebessüm etmişsinizdir.

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA