3 Alternatif Bedava İçerik Yönetimi Sistemi

Ekim 17, 2014 günü yayımlanmış ve 0 yorum yapılmış      

3 Alternatif Bedava İçerik Yönetimi Sistemi


Söz içerik yönetimi sistemlerine geldiğinde, bildiğiniz gibi piyasada çok sayıda mevcut bunlardan. Örneğin; Wordpress, Drupal, Joomla ve benzerleri.

Peki bunlara alternetif içerik yönetimi uygulamalarından haberdar mısınız? Sizlere üç en iyi içerik yönetimi sistemlerini tanıtıyoruz...


Popüler uygulamaların gölgesinde kalan üç hazır site oluşturma uygulamasını sizlere tanıtıyoruz. Dediğimiz gibi çok fazla var bunlardan o nedenle favoriniz burada değilse öncelikle kusura bakmayın daha sonra da yorum olarak bize yazın ekleyelim efendim.

1. Concrete5 - Resmi Sitesi
Çok hoşunuza gidecek bir özelliğe sahip bu uygulama. Siteye yönetici girişi yaptığınızda, canlı düzenleme seçeneği mevcut. Yani düzenleme moduna girip siteyi, site üzerinde düzenleyebiliyorsunuz bu içerik yönetimi sistemini kullandığınızda. Bu durumda, sitenin düzenlenebilir kısımları bölge bölge kontrolünüze bırakılıyor ve tıkla değiştir şeklinde düzenlemeleri yapıyorsunuz. Ayrıca site istatistiklerini tutan gelişmiş bir yönetim paneline sahip Concrete5. Bu sayede Google Analytics benzeri bir uygulamaya ihtiyaç duymadan verilerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

2. CushyCMS - Resmi Sitesi
Efendim bu sistem bedava ve profesyonel olarak iki sürüm şeklinde karşınıza çıkıyor. Diğer içerik yönetimi sistemlerinden hiçbir farkı yok diyebileceğimiz Cushy, bedava sürümde biraz kısıtlı görünse de işe yarar.

Cushy, tak kullan mantığını hatırlatıyor bize biraz. Yani herhangi bir kuruluma gerek olmadan beş dakika içerisinde sitenizi oluşturabiliyorsunuz. Hangi alanların düzenlenebilir olduğuna siz karar veriyorsunuz ve tasarımı şekillendiriyorsunuz. Kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken bir uygulama, denemekte fayda var.

3. TYPO3 - Resmi Sitesi
Açık kaynak kodlu, firma sitesi yapmaya odaklanmış bir içerik yönetimi sistemi. Daha çok kurumsal işlerde kullanabileceğiniz gibi şahsi siteleriniz için de kullanabilirsiniz. Bunun yanında, diğer CMS'lere bakıldığında TYPO3, pek kolay kullanımı olan bir sistem değil ancak birçok uygulama ile entegrasyon sağlayabiliyor.

İçerik Yönetimi Sistemleri Karşılaştırma


Efendim, pek çok var dedik yine diyoruz ve bunlar içerisinde karşılaştırma yapabilme ihtiyacınız olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple size tavsiye edeceğimiz bir site daha var. CMS Matrix adındaki bu siteyi kullanarak birçok CMS arasında çoklu karşılaştırma, hangisinin hangi özelliklere sahip olup olmadığını görme gibi kabiliyetlere ulaşabilirsiniz. 

Siteyi ziyaret etmek için buraya tıklayın. - http://www.cmsmatrix.org/

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA