Hangi Hosting Paketini Almalıyım?

Ekim 28, 2014 günü yayımlanmış ve 0 yorum yapılmış      

Hangi Hosting Paketini Almalıyım?


Hosting, yeni webmaster olanlar için daima kafa karıştırıcı bir şey olmuştur. Çoğu zaman kafanızdan hangi paketi almalıyım, hangisi benim için yeterli gibi sorular geçmiştir eminiz ki.

Bu yazımızda sizlere paketler konusunda ufak bilgiler vererek kararınızda yardımcı olmaya çalışacağız...

Yer sağlayıcıların sundukları paketler, farklı seçenekler ve detaylar ile karşımıza çıkmakta. En temel konu olarak Linux ve Windows hosting paketleri var bildiğiniz gibi. Basit olarak, sitenizde php yazılım ve mysql veritabanı kullanacaksanız Linux paketi, asp, asp.net ve mssql veritabanı kullanacaksanız Windows paketi size göredir.

Bunun dışında paket seçenekleri daha detaylıdır tabi ki. Piyasada bulunan paketler üzerinde duralım ve sizi aydınlatmaya çalışalım.
Başlangıç Paketi


Bu paket, sabit bir web sayfası oluşturacaksanız size göredir. Örneğin bir firma sitesi veya kendinizi anlatan, portfolio şeklinde bir sayfa için uygundur. Genelde yer sağlayıcılar en düşük fiyatlar ile bu hosting paketini satar. En ucuz hosting paketi seçeneği hep başlangıçtır ve bunu satın almanız adı üzerinde basit siteler için yeterlidir. Bu sitede php veya asp kullanmanız hiç fark etmez, eğer sorgu sayısı fazla, kompleks değilse ve site günlük 5-10 ziyaret alacaksa hiç çekinmeyin.

Blog Hosting Paketi


Wordpress tarzı uygulamalar ile blog sayfanızı oluşturabilmenizi ve host edebilmenizi sağlar bu paketler. Başlangıç paketinde Wordpress kullanmak yerine böyle bir paketi tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır çünkü bu tarzda hizmetler, blog işleyişine göre tasarlanıp daha yüksek performans verecek şekilde ayarlanırlar. Bir blog açmayı, yazılar yazmayı ve kategoriler oluşturmayı düşünüyorsanız bu paketi alabilirsiniz. Blog hosting paketi, artalandaki sunucu işlemleri ile uğraşmak istemeyen, alan derdini düşünmeden trafik sorununu kafaya takmadan takılmak isteyenlerin paketidir.

Kurumsal Paket


Ufak çaplı projeleriniz ve birden fazla web sitesi açma ihtiyacınız için bu türde paketler kullanabilirsiniz. Çoğu yer sağlayıcı 10 adete kadar site ekleme imkanı tanır bu paketlere. Ortalama bir alan kullanımı ve paylaşımlı sunucularda barınırsınız.

Kiralık Sunucu (Dedicated Server) Paketi


Orta-büyük çaplı bir projeniz varsa ve ziyaretçi hedefiniz yüksekse, sitenizin yazılımı kompleks ve sorgular yorucuysa paylaşımlı hosting kullanmak yerine komple bir makine kiralamak sizin için daha uygun olacaktır. Paylaşımlı sunucuda böyle bir işe kalkışırsanız limitleri aşma, sitenizin yayından kaldırılması ve bloklanması gibi şeyler ile karşılaşabilirsiniz. Kiralık sunucuda ise limitleriniz doğrultusunda kontrol sizdedir.

Bunların dışında aklınıza takılan bir soru varsa cevaplamaktan mutluluk duyarız, yorum olarak bize sorabilirsiniz...

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA