Photoshop Alternatifi 5 Ücretsiz Program

Ekim 18, 2014 günü yayımlanmış ve 1 yorum yapılmış      

Photoshop Alternatifi 5 Ücretsiz Program


Photoshop bildiğiniz gibi tasarımcının olmazsa olmaz tek uygulaması. Birçok özellik ile karşınıza çıkıyor ve fotoğraf düzenleme konusunda profesyonel çözümler üretiyor.

Buradan yola çıkarsak, ücretli olduğunu hatırlatmak isteriz. Peki bedava kullanabileceğiniz alternatif programlar olduğunu söyleseydik?


Efendim Photoshop'a rakip, birçok açık kaynak kodlu ve tamamen bedava program bulunmakta. Ve kendileri, PS'nin yapabildiği neredeyse her şeyi yapıyor. Yazımızın devamında sizlere 5 tane photoshop alternatifi ücretsiz programı tanıtıyoruz.

1. GIMP - Kaynak
En eskilerden ve bilinen en iyi alternatiflerden bir tanesi GIMP. Photoshop'da yer alan özelliklerden neredeyse tamamını GIMP'in bir yerlerinde bulabiliyorsunuz. Kendisi ayrıca çapraz platform destekli ve geniş bir kullanıcı kitlesi, yardım alabileceğiniz kullanıcı topluluğu mevcut. Ücretsiz alternatiflere en iyi örnek.

2. Paint.NET - Kaynak
MSPaint uygulamasını hepiniz hatırlarsınız. İşte bu program, onun gelişmiş ve açık kaynak kodlu yani tamamıyla bedava paylaşılan hali.

3. Pixia - Kaynak
Başlarda Japonca olarak geliştirilen ve sonradan İngilizce'ye uyarlanmış zengin bir resim düzenleme uygulaması. Asıl odak noktası anime ve manga olsa da, farklı amaçlar için kullanılmasında hiçbir engel bulunmuyor. Program içerisinde birçok filtre ve efekt bulunmakta. Ayrıca renk seçenekleri oldukça geniş ve çeşitli.

4. Krita - Kaynak
Efendim bu program, 2006 yılında en iyi uygulama ödülünü kazanmış. GIMP ve Photoshop ile karşılaştırıldığında biraz güçsüz kalıyor özellik bakımından ancak kendine has farklı güzellikleri mevcut programın.

5. GimpShop - Kaynak
Efendim, bedavayı yenemezsin sloganıyla yola çıkan bu uygulama tamamıyla Photoshop düşmanı gibi görünüyor. Yani şaka bir yana anasayfasını ziyaret ettiğinizde dahi onunla nasıl bir yarış içerisinde olduğunu anlayabilirsiniz. Profesyonel, Windows, Mac ve Linux destekli, açık kaynak kodlu ve bedava, indirmesi ücretsiz bir uygulama.

İçerisinde katmanlar, kanallar, maskeler, filtreler ve PS'de bulunan her şey var neredeyse. Onunla ciddi bir yarış içerisinde olduğunu hesaba katarsak, bulacaklarını tamamıyla aynı olabilir sakın şaşırmayın.

Sizin En İyi Resim Düzenleme Uygulamanız Hangisi?


Efendim listede olmayan herhangi bir programı kullanıyorsanız ve o program bedava ise bizimle paylaşın, mutlu olalım. Şimdiden teşekkürler...

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA