10 Harika Photoshop Yazı Efektleri

Ekim 15, 2014 günü yayımlanmış ve 0 yorum yapılmış      

10 Harika Photoshop Yazı Efektleri


Photoshop ile yapabileceğiniz birçok görsel efekt mevcut ayrıca bununla ilgili İnternet üzerinde birçok eğitici yazı da bulunmakta.

Yazımızda sizlerle, photoshop ile eğitici dersler konusunda aşama kaydeden büyük sitelerden seçtiğimiz 10 adet yazı efekti uygulama eğitimini paylaşacağız...


Listemizde yer verdiğimiz yazı efektleri hakkında eğitici dersler, çeşitli sitelerden alıntıdır. Bunlardan herhangi bir tanesine tıklayarak, adım adım resimli anlatım şeklinde yazıya ulaşabilirsiniz. Buradaki adımları takip ettiğinizde, size resimde verdiğimiz çıktının aynısına ulaşacaksınız.

1. Ahşap Yazı Efekti - Kaynak
Yukarıdaki ahşap görünümlü metin efektini oluşturmak için kalem aracını ve sabrınızı kullanmanız yeterli.

2. Suluboya Yazı Efekti - Kaynak
Fırça paleti hakkında biraz daha uğraş göstererek metninize sulu boya efekti vermeniz mümkün.

3. Dikişli Yazı Efekti - Kaynak
Özel bir fırça seti ile dikişten yazı oluşturmayı anlatan eğitici bir yazı.

4. Karikatür Yazı Efekti - Kaynak
Çizgi filmlerde ve karikatürlerde görebileceğiniz, komik olarak adlandırabileceğimiz yazı türünden oluşturabilmeniz için yazılan eğitici bir gönderi.

5. Pürüzsüz Cam Yazı Efekti - Kaynak
Buzu da andıran, cam efekti verilmiş metinlere sahip olmak istiyorsanız bu eğitici yazı tam size göre. Ayrıca siteyi ziyaret edip metin efekti uygulanmış psd dosyasını indirebilmeniz de mümkün. Ben o kadar fırçayla, alet edevatla uğraşamam diyorsanız önden buyurun.

6. Ay Işığı Metin Efekti - Kaynak
Efendim, hayali bir yazıya sahip olmak istiyorsanız ve ay ışığını da seviyorsanız kapın fırçayı, açın katmanları ve başlayın bu adımları uygulamaya.

7. Renkli Parlak Yazı Efekti - Kaynak
Bunu neon olarak da adlandırabiliriz veya ışın kılıcı gibi dersek anlarsınız herhalde.

8. Kabarcık Efektli Yazı - Kaynak
Efendim photoshop ile kabarcık efektli yazı oluşturmayı bilmiyorsanız öğrenmemeniz için hiçbir neden yok. Bubble olarak da adlandırabileceğimiz, balon efekti verme işini öğreniyorsunuz bu yazı ile.

9. Sprey Efektli Yazı - Kaynak
Dijital graffiti oluşturmanın yolunu bu eğitici yazıdan öğrenebilirsiniz.

10. 3D Yazı Efekti - Kaynak
Üç boyutlu, harika bir yazı efekti yapımı eğitimi. Katman çoğaltma ve kopyalama ile neler yapabildiğinizi öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

Oluşturduğunuz görselleri bizimle paylaşmazsınız ama yine de söylemeden geçmeyelim paylaşırsanız seviniriz. Bunları upload etmek için Flickr veya ImageShack gibi sitelerden faydalanabilirsiniz. Yorumlarınız ile de bize gösterebilirsiniz belki diyelim. İyi tasarımlar...

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA