Sitenize Kar Yağsın

Ekim 24, 2014 günü yayımlanmış ve 2 yorum yapılmış      

Sitenize Kar Yağsın


Efendim gerek yılbaşı olsun, gerekse sevgiliye oluşturulan sayfalarda olsun insanlar siteye kar yağdırma işini çok seviyor.

Bu gönderide sizlere sitenize nasıl kar yağdıracağınızı göstereceğiz ve kar yağdırma kodlarını vereceğiz.


jQuery kütüphanesi ve ufak bir javascript kodu eklentisi ile İnternet siteniz yoğun kar yağışı altında kalacak. Vereceğimiz kod, kar yağışını ayarlayabilmenize, parça büyüklüklerine ve yağış hızına kadar tüm ayarları yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca animasyonlu kar yağışı efekti arıyorsanız bu tam size göre. Temel kodu ekleyip çalışmasını sağladıktan sonra, ayarlarda değişiklik yaparak dilediğiniz kıvama getirebilirsiniz.

Bu kodları kullanabilmek için yeni blogger panosuna sahip olduğunuzdan emin olun.  Adımları sırası ile veriyoruz...

  1. Blogger sayfanıza giriş yapın ve şablon kısmından html düzenleye basın.
  2. Ctrl + f yaparak </head> etiketini arayın.
  3. Aşağıda verdiğimiz kodları </head> etiketinin önüne yapıştırın. Şayet burada şöyle bir durum var. Eğer blog html kodlarınızda jquery ekliyse, ilk satırdaki <script> etiketini eklemenize gerek yoktur.

<script src=’https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.js’/><script src=’http://yourjavascript.com/61532113121/new-snofall.js’/><script>$(document).ready( function(){$.fn.snow({ minSize: 10, maxSize: 50, newOn: 400, flakeColor: ‘#ffffff’ });});</script>
Bu koddaki minSize, maxSize, newOn, flakeColor gibi alanları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Küçüklük, büyüklük ve renk ayarlarıdır. newOn yağış sıklığıdır.

Adımları doğru sıra ile uyguladıysanız kar yağışına kavuşmuş olmanız gerekiyor. Okuduğunuz için teşekkürler, hepinize bol yağışlı günler...

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA