PS3 Shadow of Mordor Siyah Ekran Kesin Çözüm

Playstation 3 ve 4 için de çıkartılan Middle Earth: Shadow of Mordor adlı oyun geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Önce PS4 daha sonra da PS3 için piyasaya sürülen oyunu korsan olarak oynamaya çalışan kişilerde yaşanan açılmama sorununa kesin çözümü yazımızda veriyoruz.

Orta Dünya’da geçen ve klasik bir RPG oyunu olan Shadow of Mordor, 7.66GB boyutunda ve PS3’de oyunu çalıştırabilmek için 4.65 yazılımında olmanızı gerektiriyor. Yeni çıkan oyunlar bildiğiniz gibi yeni versiyonlarda çalışıyor.
 
4.65 altında herhangi bir yazılım veya düşük versiyonlar üzerinde kullanılan spoofer uygulamaları ile oyunu çalıştırabilmek maalesef mümkün değil.
 
Asıl konumuza gelirsek, oyunu Multiman kullanarak oynamaya çalışan kişilerin karşılaştığı açılmama, siyah ekran sorunu veya mavi ekran sorunu olarak da adlandırabileceğimiz probleme değinelim.
 
Oyunu Multiman arayüzünden seçtiniz, daha sonra XMB ekranına döndünüz ve başlattınız. Bir süre beklediniz ve kara ekran mı aldınız? Daha sonra Playstation yanıt vermez duruma mı geçti? Kapatma tuşu veya DS3 üzerindeki PS tuşu işe yaramıyor mu? Kısaca Shadow of Mordor açılmıyor mu? Bu sorunlardan birini yaşıyorsanız, çözüm için doğru yerdesiniz.
 
Shadow of Modor çalışmıyor ise size tavsiye edebileceğimiz iki kesin çözüm var.
 

1. IrisMAN kullanın

 
Tekdüze ve Multiman uygulamasına göre daha basit yapılan bu başlatma programı, 4.65 veya üzeri sürümündeki herhangi bir makinede oyunu sorunsuz bir şekilde açacaktır.Bunun sebebini 2. başlık altında anlatırsak daha kolay anlayacaksınız ve hemen geçelim oraya. Ben oyunu Multiman’da oynayacağım illa da diyorsanız buyurun…

 

2. Multiman’ı BD-EMU Kullanmaya Zorlayın

 
Multiman, çoklu başlatma ve otomatik başlatma seçeneği belirleme özelliğine sahip. Durum bu olunca oyunu açtığınızda kendisi bir yöntem belirleyip ona göre başlatmaya ve korsan oyunu çalıştırmaya uğraşıyor.
 
Shadow of Mordor oyununu oynayabilmek için yapmanız gereken ise BD-EMU zorlaması yapmak. Bunu da Multiman arayüzüne girdikten sonra üçgene basarak Dosya Yöneticisine girerek ve masaüstü ekranında Multiman logosuna basarak klasörüne girip, sys altından AIMOD.BIN dosyasını yeniden adlandırarak yapıyorsunuz. Evet çözüm bu kadar basit!

 
Örnek olarak dosyayı AIMOD.BIN1 olarak yeniden adlandırın ve yine masa üstündeki başlat tuşunu kullanarak sistemi tamamen olacak şekilde yeniden başlatıp oyunu tekrar açmayı deneyin.
 
Oyunu yine açamadığınız taktirde Multiman oyun seçim ekranında kareye basarak oyun ayarlarına girin ve BD Yansısı + Harici seçeneklerini seçip öyle açın.
 
Bunları yaptığınızda siyah ekranda kalıyor ve açılmıyor sorununuz çözülecektir.
 

3. Oyunu ISO Olarak Çalıştırın

 
Yukarıdaki iki yöntemi kullanmanıza rağmen oyunu hala açamadınız diyelim, bu durumda üçüncü ve son seçeneğiniz dosyaları ISO’ya çevirmek olacak. Bunu Multiman veya Habib Tools gibi uygulamalar yardımı ile yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Cobra CFW kurulumunu araştırınız çünkü NTFS disk desteğine ihtiyacınız olacak.
 
Korsana hayır diyerek yazımızı sonlandıralım. Umarız bunları yapmanıza rağmen oyunu çalıştıramazsınız ve gidip orijinal bluray diskini alırsınız. İyi eğlenceler…

11 thoughts on “PS3 Shadow of Mordor Siyah Ekran Kesin Çözüm

  1. Bunları yapmama rağmen oyunu çalıştırdım ve gidip bluray diskini almadım zuhahahaha şaka bir yana sağol 2. yöntemde anlatılan AIOMOD.BIN dosyasını asjkhdsaj olarak yeniden adlandırdım ve oyun ayarlarından BD Mirror + harici (oyun harici diskimdeydi) seçerek açmayı başardım. Sağol varol TEKNOZORT?

  2. aga ben bu oyunu açmayı başardım irisman ile ama açtığıma lanet ettim berbat oyun hiç beğenmedim 🙁

  3. AIOMOD.BIN dosyasinin ismini değiştirdim BD mirror + harici de yaptim fakat olmadi başka ne yapmam lazim

    1. Adsız o şekilde çalıştıramadıysan, bd-mirror açık harici kapalı veya ikisi de kapalı şekilde bir dene. Yine olmazsa diğer 2 yöntemden birisini dene. Irisman bu oyunu kesin çalıştırıyor diye biliyorum ayar vs yapmadan.

  4. Abi bende gta 4u açıyorum resimler geliyor ekran biraz karariyor ama bi türlü oyun tamamen açılmıyor oyun açılıyor ama tam açılmıyor lütfen bi yardım et abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir