Hareketli Resimler Oluşturabileceğiniz En iyi 5 Gif Yapma Programı

Ücretsiz online gif yapma uygulamaları, bir İnternet sitesini süslemek için kullanılabilecek en güzel araçlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.


Web sayfanızın dikkat çekici olması için kullanabileceğiniz gifleri oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi beş programı yazımızda tanıtıyoruz.

Gif uzantılı resim dosyaları, aynı kategorideki diğer resimlerden ayrılmakta. Şöyle ki, bir gif resminde birden fazla kare bulunabiliyor ve bu kareler arka arkaya hızlı bir şekilde akıyor. Ve bir özellik olarak da resimler bittiğinde oynatım başa dönerek sonsuz bir döngü şeklinde devam edebiliyor.


Yazımız, en iyi 5 gif yapma programını sizlere tanıtmakta. Ayrıca indirme bağlantılarını da yine tıklayarak ziyaret edebilir ve bu oluşturma uygulamalarını indirip full kurabilirsiniz.

 

1. Easy Gif Animator

Bu program, piyasadaki en tanınmış hareketli gif oluşturma uygulaması olarak bilinmekte. Hareketli resimler oluşturmak için faydalanabileceğiniz en kullanışlı uygulamalardan.


Ayrıca manşet resimleri ve hareketli banner resimlerinin yanında, hareketli buttonlar ve animasyonlu tuşlar da oluşturabiliyorsunuz.

Programda birbirinden etkileyici animasyon efektleri bulunmakta. Gif resimleri, belirli oranlarda sıkıştırılıyor ve sayfanızın performansını da etkilemiyor.

2. VidGif

Bu uygulama, seçtiğiniz video dosyalarını gif formatlı animasyonlu resimlere dönüştürmekte. Etkileyici logolar ve hareketli avatar resimleri oluşturmak için birebir.


Program; WMV, AVI, MPEG ve MP4 dosya formatındaki videoları hareketli gif resimlerine çevirebiliyor. Ayrıca gifin kare oranı (FPS) ve uzunluğu ile genişliği üzerinde de detaylı bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Hatta hiç bozulma olmadan!

3. Advanced Gif Animator

Hareketli resimler oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü programlardan bir tanesi. Bu uygulama ile, arka plan rengi transparan gif animasyonları oluşturabilirsiniz.


Manşetler, resimler, tuşlar hatta filmler oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca içeriğine dahil olarak bir resim düzenleme eklentisi de bulunuyor. Böylece resimlerinizi önce düzenleyip daha sonra gif animasyonu hazırlamak üzere kayıt edebilirsiniz.


Uygulamadaki genel özellikler şöyle; palet optimizasyonu, dahili resim düzenleyicisi, çoklu dil desteği, resim dosyası boyutu ufaltma, birleştirme, çoğaltma, yeniden boyutlandırma, kesme, kare atlama, yön değiştirme, çevirme gibi özelliklere sahip.


Gif resimlerinizi bir araya getirip birden fazla giften animasyon oluşturma işlemini de yapıyor. Ayrıca JPEG, BMP ve PNG dosya tipindeki resimleri de içe aktarabiliyorsunuz.

4. Animation Shop 3

Kullanıcıya yazı animasyonları hazırlama imkanı da sunan bu program, güçlü bir altyapıya sahip. Ayrıca resimlerin üzerine yazı koyup hareketli animasyonlar oluşturma işlevine de sahip. Başka bir program ile hazırladığınız animasyonları da bu programa aktarabiliyorsunuz. Eski ve sağlam uygulamalardan birisidir, tavsiye edilir.

5. Ulead Gif Animator

Bu program, elinizdeki gif animasyonları üzerinde oynayabilmenizi sağlıyor. Ayrıca farklı resimleri içe aktararak kareler halinde yeni hareketli resimler de oluşturabiliyorsunuz. Transparan arka plan rengi dışında sabit bir renkte seçebiliyorsunuz. Program ile kare hızı seçebilme ve çeşitli animasyon efektleri uygulama şansınız mevcut.

Sizin Kullandığınız Hareketli Gif Oluşturucu Hangisi?

 

Konuyu kapatmadan, eğer aklınızda daha faydalı ve yukarıdakilerden kullanışlı gif animasyon hazırlama programı varsa veya siz farklı bir uygulama ile gif animasyon oluşturma işlemi yapıyorsanız bize mutlaka yazın!

4 thoughts on “Hareketli Resimler Oluşturabileceğiniz En iyi 5 Gif Yapma Programı

  1. Diyelim ki hareketli bir gif resmi seçtim ve seçtiğim gif resmine dosyalarimdan bir resmimi kirparak bir resim hareketini kaybetmeden oraya resmimi nasıl kayit edebilirim

  2. Diyelim ki hareketli bir gif resmi seçtim ve seçtiğim gif resmine dosyalarimdan bir resmimi kirparak bir resim hareketini kaybetmeden oraya resmimi nasıl kayit edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir