iCloud Kilidi Nedir ve Nasıl Açılır? Tüm Detaylarıyla iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma İşlemi

iPhone5 ve sonraki sürümlerde görülen iCloud kilidi ve telefonu etkinleştirme olayı bu telefonları ikinci el olarak alanların fazlasıyla başını ağrıtmakta. Yazımızda telefonunu etkinleştirme sorunu yaşayanlar için çözüm yollarını yazacağız.

iPhone5 ve sonraki sürümü olan iPhone 6 ayrıca iPhone 6 Plus model telefonlarda bildiğiniz gibi hattınızı ilk taktıktan sonra işletim sistemi, telefonu Apple ID adı verdiği bir yöntemle etkinleştirmeyi istemekte.


Bunu bir kez yaptığınızda ise telefon o Apple-ID ile ilişkilendirilmiş hale geliyor ve sonraki sıfırlama ve güncelleme yapılacağı zamanlarda bu elektronik posta adresi ve şifre ile öncelikle sizden onay alıyor.


Konumuz telefonunu ikinci el alıp bu kilide takılan kişiler için. Şöyle ki, telefonu ikinci el aldınız ve bu durumdan hiç haberiniz yok, yanlışlıkla telefonu sıfırla dediniz ve karşınıza; telefonu etkinleştirmek için şu posta adresiyle oturum açın ibaresi geldi. Ve sorun yine şurada ki bu elektronik posta adresi sizin değil, telefonun ilk sahibinin. Dolayısı ile şifreyi de bilmediğiniz için telefonu etkin konuma getiremiyorsunuz. iCloud kilidi denilen şey tam anlamıyla bu.


Apple, telefon çalınmalarının önüne geçmek için böyle bir önlem almış. Ayrıca bunun haricinde telefonun ayarlar menüsünde “Telefonumu Bul” seçeneği de yer alıyor ve bunu seçtiğinizde, telefon açıldığı durumda nerede olduğunu görebiliyor ve takip edebiliyorsunuz.


Bu kilidi kırmak için çeşitli yöntemler tabi ki mevcut ancak çok zor olduğunu belirtelim. Yazımızda bu işlemden, iCloud kilidi açma işleminden bahsedeceğiz.

iCloud Kilidi Kırma Hizmeti Veren Siteler

Yazıya başlamadan önce bir kaç site verelim isterseniz. Bu siteler, icloud kilidi açma hizmeti veriyorlar. Ücretler biraz pahalı olsa da en güvenilir siteleri seçmeye çalıştığımızı belirtelim. Bu sitelere para gönderdiğinizde veya bu kırma hizmetini satın aldığınızda sorumluluk tamamen size aittir. Lütfen öncelikle güvenilirliğinden siz de emin olun.

1. iPhoneIMEI.net

IMEI tabanlı iCloud kilidi kırma hizmeti veren bir site. Global değerlerine bakılırsa Dünya sıralamasında bayağı bir yüksek yere sahip bu sebeple en güvenilir site olarak gösterilebilir. Bu siteden hizmet alıp da kilidi açtıran varsa lütfen yorum yapmayı ihmal etmesin.


Kilit açtırma hizmeti için buraya tıklayarak siteyi ziyaret edebilirsiniz.

iCloud Kilidi Nasıl Kırılır?iOS’un önceki sürümlerinde bulunan bir açık sayesinde iTunes üzerinden telefon kırılabiliyordu. Kırılabiliyordu diyoruz çünkü bu yöntem artık çalışmıyor durumda ve iOS 9 sürümü ile birlikte Apple bu açığı kapatmış bulunuyor.


iPhone 5 ve iPhone 6, iTunes kullanılarak nasıl kırılıyordu peki? Windows üzerinden hosts dosyası düzenlenerek Apple sunucusu yerine üçüncü parti bir sunucu ip adresine yönlendirme yapılıyordu. Ve bu üçüncü parti sunucu, elektronik posta adresi veya şifre gözetmeksizin telefona etkinleştirme tamamlandı mesajı döndürüyor, telefon böylece açılabiliyordu.

Söylediğimiz gibi son güncelleme ile bu açık kapatılmış durumda. Bunun haricinde yine bu kısıtlamayı aşmak için çeşitli yöntemler mevcut. Şöyle ki, İnternet üzerinde dağıtılan Activator, Doulci iPhone Activation Software gibi uygulamaları bilgisayarınıza kesinlikle indirmeyin şuan onlardan elde edeceğiniz tek şey virüs olur çünkü.


Peki, geçelim diğer bir yönteme. Telefonunuzu donanımsal olarak sıfırlamak mümkün. Bunun için telefonun içi açılıyor ve kullanıcı verilerini ayrıca işletim sistemini tutan bellekler, sıfır halleriyle değiştiriliyor. Bunu yaptıktan sonra da tahmin edeceğiniz üzere telefon ilk kez açılıyormuş gibi elinize dönüyor. Yani iPhone donanımsal olarak kırılıyor.


Aşağıdaki video ile bu işlemin nasıl yapıldığını izleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.


Şöyle ki, bu söylemesi çok basit bir şey olmasına rağmen gayet zor ve profesyonellik gerektiren bir işlem. Çünkü telefonun ana kartına bağlı modüller ısıtıcı yardımıyla lehim noktaları eritilerek ayrılıyor ve yine aynı yerlere lehim yapılıyor.

iPhone iCloud Şifresi Kırdırma ÜcretiDerseniz ki iCloud şifresi kırdırma kaç para veya kaça kırarlar, sizin için öğrendik 🙂 İstanbul’da ikamet ediyorsanız, gideceğiniz yer tahmin edeceğiniz üzere Doğu Bank. Burada bir kaç yer ile yaptığımız telefon görüşmelerinin ardından, ortaya çıkan fiyat 160 dolar ile 190 dolar aralığında. Ve bir şartları var, telefonumu bul özelliğinin aktif olmaması gerekiyor donanımsal olarak iCloud şifresi kırdırmak istiyorsanız.

iCloud Şifresi Nasıl Aşılır?Eğer kilidi kırdırmak için 500 lira vermem şuan için zor diyorsanız ve telefonu birazcık kullanayım bana yeter de derseniz, iCloud kilidini aşmanın ve telefonu kısıtlı olarak da olsa kullanmanın bir yolu var!


iCloud Activation Bypass adı verilen bu yöntem ile iCloud kilitli iPhone telefonunuzu kullanarak Youtube videoları izleyebilir, çeşitli uygulamaları kullanabilir, oyun oynayabilir, resim çekebilir, İnternet sayfalarına girebilir ve müzik dinleyebilirsiniz.


İnternet üzerinde yine üçüncü parti sunucular tarafından sunulan bu imkan, telefon kırılamadığı için geçici olarak kullanılabilir. Tamamen ücretsiz ve bağış sistemine dayalı olarak bu sunucuları servis ediyorlar.


Google üzerinden arama yaparak kolayca bu tip adreslere ulaşabilirsiniz ancak aramak istemiyorum ben derseniz buyurun size örnek: icloud bypass server 2015


Aşağıdaki video, bu tip bir sunucuyu nasıl kullanacağınızı gösteriyor.


Bu yöntemlerin dışında, şuan için telefonun iCloud kilidini kaldırmanın herhangi bir yolu yok. Ve tabi ki, mail adresine veya ilk sahibine ulaşabilirseniz o ayrı konu. Telefonu faturası ile birlikte aldıysanız ne mutlu size çünkü yapmanız gereken hiç bunlarla uğraşmadan Apple ile iletişime geçmek!


iCloud kilidi en kolay nasıl kaldırılır merak ediyor musunuz? Elinizdeki fatura ile Apple müşteri hizmetlerine ulaşıyorsunuz ve size telefonun ilk sahibine ait elektronik posta adresini veriyorlar. Sizde bu adrese bir mail gönderiyorsunuz ne olursun telefonu iCloud hesabından kaldır diye, adam tamam kaldırdım diye geri dönüş yaparsa başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor ve telefonunuz hiçbir şey olmamış gibi sıfırdan kolayca açılıyor. İşte bu kadar! 🙂


iCloud şifresi kırdırmak için yine İnternet üzerinden bu hizmeti ücretli veren yabancı bir kaç site var. Buralar da 140-160 dolar civarında telefonun iCloud kilidini kaldırıyor veya kaldırdığını iddia ediyorlar. Bunu yapmak için de onlara vermeniz gereken yalnızca birazcık bilgi ile telefonunuzun IMEI kodu. Telefonu göndermenize bile gerek kalmıyor. Nasıl yaptıklarını merak ediyoruz tabi ki ama iCloud hesabına bir şekilde ulaşıyorlar ve telefon ile hesabın ilişiğini kesiyorlar gibi görünüyor. Veya Apple’da çalışan tanıdıklarına “Abi şunu kaldırsana” diyor da olabilirler 🙂 Sonuç itibarı ile bu hizmetlere güvenip güvenmemek size kalıyor. Biz denemedik.

İkinci El iPhone Alırken Nelere Dikkat Etmeli?Bu konuya değinmişken kesinlikle söylememiz gerekiyor ki, ikinci el iPhone alırken mutlaka iCloud hesabını kontrol edin. Telefonu hangi posta adresiyle etkinleştirilmiş ise ya o adresi ve şifresini de alın veya iCloud hesabından telefonu kaldırdığınızdan emin olun. Daha sonra yapmanız gereken ise kendi Apple-ID hesabınızı oluşturmak ve telefonu o hesap ile bağlamak olmalı mutlaka.


Apple’ın da dediği gibi: “Bir iPhone, iPad, iPod touch veya Apple Watch’un sahipliğini devretmeden önce, Etkinleştirme Kilidi’nin devre dışı bırakıldığından ve aygıtın bir sonraki kullanıcının kullanımına hazır olduğundan emin olun.”


Elinizdeki telefonun Etkinleştirme Kilidi’nin olup olmadığını şu adresten kontrol edebilirsiniz. Telefonun IMEI numarasını girmeniz bunu öğrenebilmek için yeterli. Telefonu satın alırken mutlaka buradan bakın ve almadan önce sahibinin bu kilidi kaldırmasını isteyin.

Sahte iPhone Nasıl Ayırt Edilir?Yine konumuz dahilinde şunu söyleyebiliriz ki, elinizde iCloud kilitli bir telefon var ise onun sahte olmadığına %100 emin olabilirsiniz 🙂


Şaka bir yana, sahte iPhone telefonlar Android işletim sistemine sahip olurlar. Bunu ayırt etmenin en kolay yolu ise Android klavye kontrolüdür. Telefondan mesaj yazma kısmına girin ve karşınıza gelen klavyeye bakın. iPhone klavyesini çok kolay ayırt edersiniz.


İkinci olarak orta tuşa 3 defa basın. Siri’nin sesini duymazsanız o telefon sahtedir. (iPhone 5 ve üstü için geçerli. Tabi düşük sürümlerde de Siri mevcut)


Son olarak da telefonun IMEI kodunu Apple üzerinden sorgulayabilirsiniz. Kayıtlı ise, telefonunuz orijinal ve buna gerçekten inanabilirsiniz. iPhone IMEI sorgulama için buraya tıklayın.


Şimdilik yazımız bu kadar, merak ettiğiniz bir şey var ise yorum yazmaktan kaçınmayın.

21 thoughts on “iCloud Kilidi Nedir ve Nasıl Açılır? Tüm Detaylarıyla iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma İşlemi

 1. Kaptan yine ben ☺
  Zahmet olmazsa bir videonu isterim
  4 iphonem var iki tanesi icloudlu

  Hani satayim paraya donsun. Varsa bildigin yapabilecegim bir sey

  Tavsiyelerini sabirsizlikla bekliyorum. Ama sakin internete koy sat deme :))
  Hani kafaya koydum onlari cozecem bi sekilde,,, 😉

 2. Hocam bildigin bir yontem var ise halen cevabini bekliyorum
  Telefonlarin 3unun fafurasi var bi tanesinin yok olmayani nasil halledicem

 3. Arkadaşlar bu konuda yazıda yer alan bilgilerden fazlasını benden beklemeyin 🙂

  @Abdullah: iOS7 ise iTunes ile kırabilirsin yalnız eski bir iTunes sürümü bulman gerekiyor.

 4. İyi günler bana makedonyadan dayım iphone6 almış ikinci el olarak fakat adam faturasını vermemiş turkiye ye yolladı ama icloud açılmıyor ben ne yapabilirim ya

 5. ARKADAŞLAR BU BİR UYARIDIR:
  Meydana gelebilecek dolandırıcılık riski sebebiyle bu konuyu yorumlamayı devre dışı bıraktık. Çünkü kişiler telefon numarası vb… dağıtmaya başladı.

  BURADAN YORUM YAZARAK TELEFON VEREN VE SİZDEN PARA İSTEYEN KİŞİLERE KESİNLİKLE İNANIP PARA GÖNDERMEYİN, MAĞDUR OLURSUNUZ!

  KESİN BİR İOS KİLİDİ AÇMA METODU YOKTUR, BEN YAPIYORUM TELEFONUM ŞU ARAYIN ŞU HESABA PARAYI GÖNDERİN ÖNCE SONRA IMEI VERİN FALAN DİYENLER BÜSBÜTÜN DOLANDIRICIDIR.

  Telefonunuza bu tarz bir işlem yaptırmak için mutlaka dükkanı, vergi levhası olan fatura kesebilen bir yere gidin.

  BAŞINIZA GELEBİLECEK TÜM SORUN VE SIKINTILARDAN HERKES KENDİ SORUMLUDUR.

  LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir