Bilgisayarda Whatsapp Kullanmak İster misiniz?

Android, Blackberry, Windows Mobil ve Nokia 60 kullanıcılarına müjdemiz var. Whatsapp artık bir web uygulaması olarak çalışabiliyor.


Bu da şu demek oluyor: Whatsapp’ı bilgisayarda kullanmak artık mümkün. Detaylara geçelim…

Öncelikle, iPhone kullanıcılarının bir süre daha beklemesi gerektiğini belirtelim çünkü Whatsapp Web uygulamasının henüz iOS desteği bulunmuyor.


Whatsapp’ı bilgisayarda kullanma üzerine uygulama geliştiren ekibin yazısını aktaralım öncelikle.“Bugün, ilk defa, milyonlarca kullanıcımız Whatsapp’ı İnternet tarayıcısında kullanabilecek. Web eklentimiz, basit olarak cep telefonunuz ile birlikte çalışmakta. Uygulama, telefondaki mesajlaşmalarınızın aynası olarak bilgisayarınızda çalışabiliyor. Bu da, telefonunuzdaki canlı mesajlaşmanın geçerliliğini kaybetmemesi demek.


Cep telefonunuz ile web uygulaması arasında bağlantı kurabilmek için, basit olarak https://web.whatsapp.com/ adresini ziyaret edin. Ekranda bir QR kodu göreceksiniz. Bu QR kodunu Whatsapp kullanarak cep telefonunuzdan taratın. Ve hepsi bu kadar! Bundan böyle, cep telefonunuz ile İnternet uygulamasını başarıyla bağlamış oluyorsunuz.


Uygulamanın sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için, cep telefonunuzun İnternete bağlı kalması gerekiyor. Ve tabi ki, son sürüm Whatsapp uygulamasını telefonunuza kurduğunuzdan emin olmalısınız.


Üzgünüz ama şuan iOS için bir web uygulaması sunamıyoruz bunun sebebi de Apple’ın platform kısıtlamaları.


Umarız, web uygulamamız günlük yaşantınızda işinize yarar.” – Whatsapp Blog’dan alıntıdır.

Bilgisayarda Whatsapp Kullanma

 

Gördüğünüz gibi işlem çok basit. Tek yapmanız gereken yukarıda yazan siteyi ziyaret etmek ve gördüğünüz kodu cep telefonunuz ile Whatsapp uygulamasını kullanarak taratmak. Bundan böyle bilgisayarınızı kullanarak Whatsapp üzerinden mesajlaşabilirsiniz.


Giriş yaptıktan sonra klavye kullanarak rahat bir şekilde mesaj yazabilirken, gönderdiğiniz ve aldığınız mesajların cep telefonunda da kalması güzel bir şey.


Bu uygulama kısaca cep telefonunuz ile bilgisayarınız arasında bir bağlantı kuruyor ve bilgisayardan yazılan mesajlar yine cep telefonunuza iletilerek oradan alıcıya gönderiliyor.


Çoğu kişi bugüne kadar bilgisayar üzerinde Android ve benzeri emülatörler (örn: Bluestacks) kullanarak whatsapp çalıştırmayı denedi. Firma, bizleri bu uğraştan kurtarıyor ve çok basit bir şekilde bilgisayar kullanarak uygulamayı çalıştırmamızı sağlıyor bu yenilikle.


Bu tip bir uygulama da ufak bir açık felakete sebep olabilir ancak altyapı sağlamdır ne de olsa arkasında Mark ZÜKERberg var diyoruz.


Bizlere Whatsapp’ı bilgisayarda kullanma imkanı veren Mark’a teşekkürü bir borç biliriz. Hepinize mesajlaşırken iyi eğlenceler dileriz.

1 thought on “Bilgisayarda Whatsapp Kullanmak İster misiniz?

  1. bak ben bunu yeni öğrendim. kendi kendime de soruyordum bu whatsapp bilgisayarda çalışır mı diye meğer çalışıyormuş :d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir