Hayattaki Önceliklerimiz

Ekim 21, 2014 günü yayımlanmış ve 0 yorum yapılmış      

Hayattaki Önceliklerimiz


Felsefe temalı ve kısa bir yazı ile karşınızdayız. Aslında sizi basit bir hayattaki öncelikleriniz testine tabi tutacağız. Bu test çok basit dostlar, vereceğiniz cevapların sırası önemli.

Fazla uzatmadan bakalım sizin hayatınız da hangisi daha önce geliyormuş?


Sigmund Freud düşünen bir adamdı. Çok düşünürdü kendisi, düşünmekten kafayı yememeyi başaran nadir felsefe yapan adamlardandır. Nörologdur. Onun kanunlarıyla ilerliyoruz. Yani ufak çaplı bir psikanaliz yapıyoruz diyelim.
Hayattaki Önceliklerimiz Neler?


Evde oturuyorsunuz. Ve aynı anda aşağıdaki şeyler oluyor. Onları halletme sıranızı bir kenara not alın ve daha sonra cevaplar ile hayatınızda nelere öncelik verdiğinizi görelim.

  1. Telefon çalıyor!
  2. Bebek ağlıyor!
  3. Kapı çalıyor ve birisi size sesleniyor!
  4. Çamaşırları astmıştınız ve şuan sağanak bir yağmur başladı!
  5. Mutfağın musluğunu açık bıraktınız ve su taşmak üzere!

Aynı anda bu, büyük sorun teşkil edecek beş şey başınıza geldi. Tabi bunu varsayım olarak düşüneceğiz çünkü bu duruma düşmek gerçekten büyük kabiliyet ve şans ister. Hadi dördü olsa kapıya o anda birisi gelir mi onu kestiremiyoruz gerçekten!
Önceliklerinizi Tespit Ediyoruz!


Efendim yukarıdaki sorunları hangi sırayla çözdüğünüzü bir kenara not almıştınız. Örneğin; önce bebekle ilgilendiniz, sonra musluğu kapattınız, daha sonra telefona baktınız, sonra da kapıyı açtınız, son olarak da çamaşırları topladınız. Yani bizim sıramız buydu. Peki bu sorunların aslında altında yatan şeyler yani inceden betimlediği olgular neler? Bu, size basit bir soru gibi gelen beş şey, psikanalize göre altında yatan anlamlar bakımından önemli.

Şunlar onlar:

  1. Telefon = İş
  2. Bebek = Aile
  3. Kapı = Arkadaşlar
  4. Giysiler = Para
  5. Musluk = Seks

Buradan yola çıkarak hayattaki önceliklerinizi belirleyebilirsiniz. Yani bilinçaltınızda hangisi daha önce geliyor, iş mi aile mi, para mı arkadaşlar mı gibi...

Hayattaki Öncelikleriniz Neler?


Bizim önceliklerimiz; aile, seks, iş, arkadaşlar, para olarak çıktı. Sizde önceliklerinizi yorum olarak yazarsanız öğrenmiş oluruz. Ve bu basit test ile biraz eğlenir, muhabbet ederiz.

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA