Binlerce Seçenek ile En Ucuza Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı!

Mayıs 19, 2016 günü yayımlanmış ve 0 yorum yapılmış      

Binlerce Seçenek ile En Ucuza Logo ve Kurumsal Kimlik Tasarımı!


Bir firmanın olmazsa olmazıdır kurumsal kimlik. Sizlere, en hızlı ve en ucuz şekilde firmanız için logo, kartvizit ve fatura tasarımı gibi ihtiyaçları nasıl karşılayacağınızı anlatıyoruz.

Ucuz olduğu kadar güzel, firmanıza hitap eden ve göze hoş gelen logo tasarımları hazırlayabileceğiniz güzel ve güvenli bir uygulamayı tanıtacağım bu yazıda sizlere.

Firmanızın sektörüne ve kategorisine göre binlerce hazır seçenek arasından, dilediğiniz özelleştirmeyi yaparak kısa bir sürede gösterişli bir logoya sahip olabilir ve bunu da gerçekten çok uygun bir fiyata elde edebilirsiniz.

Çoğu tasarımcı logo tasarımı için uçuk fiyatlar talep etmekte. Logo veya kurumsal kimlik uygulamaları tasarım firmasından firmasına farklı fiyatlarla karşınıza çıkıyor ve bunların çoğu da gerçekten cep boşaltıyor.

Uygun fiyatlı logo tasarımı ihtiyaçlarınız için artık bir çok online logo tasarımı sitesi bulunmakta ve bunlardan bugüne değineceğimiz site ise Logaster.

Logaster, binlerce hazır tasarıma sahip bir online logo hazırlama sitesi. Hazırladığınız logo yüksek çözünürlükte kaydedilmekte ve o şekilde indirmenize olanak sağlıyor. Dolayısıyla indirdiğiniz logo, yüksek çözünürlüğü ve kalitesi sebebiyle her ortamda ve her şekilde kullanıma müsait olmakta.

Oldukça basitleştirilmiş ve kolay bir arayüze sahip olan sitede, yalnızca 3 adımda size özel logo tasarımını oluşturabilir ve bu logonun otomatik uygulandığı kartvizit, mektup, antetli kağıt, sayfa başlığı ve hatta İnternet sayfanız için favori ikonu da beraberinde çok ucuz bir fiyata indirebilirsiniz.

Hatta Logaster'in en güzel özelliklerinden bir tanesi de, düşük çözünürlükteki logoyu ücretsiz indirebiliyor olmanız. Ancak baskı ortamlarında kullanabilmeniz için 1024 ve 5000 piksel çözünürlükte olanları satın almanız tabi ki daha faydalı olmakta. Ayrıca düşük çözünürlük logo watermark içeriyor yani yalnızca deneme amacıyla, örneğin İnternet sitenizde kullanınca nasıl duruyor görmek için kullanabilirsiniz.

Aşağıda, Logaster ile hazırlanmış bir kaç logo paylaşalım böylece nasıl logolar hazırlayabileceğiniz konusunda bilginiz olmuş olsun.
Yukarıdaki örnek bilgisayar kategorisinden Teknozort için belirlenen hazır tasarımlardan yalnızca bir kaçı. Logaster ile seçebileceğiniz gerçekten çok fazla hazır tasarım var ve bunları kendinize göre özelleştirmeniz de mümkün.

Logaster ile hızlı, ucuz ve kolay logo tasarımı hazırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Logaster.com gitmek için tıklayın.

2. "Create a Logo Free" yani ücretsiz logo oluştur tuşuna tıklayın. Ekranın hemen ortasındadır ve sizi logo tasarımı hazırlama kısmına götürecektir.

3. Açılan sayfada 1. aşama karşınıza gelecek. Burada "your company name" yazan yere firma veya İnternet sitenizin adını yazın. Daha sonra "choose your activity type" kısmından firmanızın sektörünü seçebilirsiniz. Örneğin bizim gibi bir İnternet sitesi ve teknoloji blogu iseniz "Computer" veya bir tur acentesi firması sahibiyseniz "tourism, travelling" seçmeniz uygun olacaktır. Bu seçimleri yaptıktan sonra "next" tuşu ile sonraki adıma geçin.

4. Burada 2. aşama ile tasarım seçimi yapıyorsunuz. Yüzlerce sayfa arasından hoşunuza giden logo tasarımını seçin ve görsel düzenlemeler yapmak veya size özel tasarım düzenlemesi yapmak isterseniz "edit logo concept" tuşunu kullanın. Eğer seçtiğiniz logo o haliyle size yeterliyse işlemi bitirmek için direkt "next" tuşunu kullanabilirsiniz.
5. Biz 3. aşama ile devam edelim. Edit kısmında öncelikle ikon ve yazı seçilerek yer değişimi yapılabilir. Ayrıca sağ kısımda bulunan seçenekler ile yine yüzlerce ikon arasından farklı bir seçim yapabilmeniz mümkün. Ayrıca bir slogan ekleyebilir ve gölgelendirme de yapabilirsiniz. Tüm seçimlerin renkleri ile oynamanız ve yazı fontu da belirleyebilmeniz mümkün. Kısaca tüm özelleştirme size kalıyor. Ayrıca hiçbir şey seçili değilken "layout" yani dizilim seçmeniz de mümkün. Burada; ikon solda yazı sağda, ikon üstte yazı aşağıda gibi seçimleri hızlıca yapabilirsiniz.
6. Son aşama yani "kaydetme" kısmında ise logonuzu kaydetmeden önceki son gözlemleri yapıyorsunuz. Sol kısımda, hazırladığınız logonun diğer renkler üzerinde nasıl duracağını ve siyah beyaz olduğunda nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca burada sağ kısımda da kartvizit, favori ikon, antetli kağıt gibi tasarımlarda nasıl duracağı gösterilmekte.
Onayladıktan sonra üye kayıt ekranına geliyorsunuz. Burada bir e-posta adresi ve şifre belirterek kayıt işlemini yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra hazırladığınız logo için oluşturulan tüm kurumsal kimlik tasarımı karşınıza çıkacaktır. Burada, üst kısımdaki "download logo files" tuşunu kullanarak hazırladığınız tasarımı indirebilirsiniz. Baskı işlerinde kullanacaksanız yani kartvizit veya diğer basılı materyaller ile bu logo kullanılacaksa, kısaca matbaaya gidecekse 1024 veya daha üzeri bir çözünürlüğü yalnızca 10 dolar ödeyerek satın alabilirsiniz. Günümüzde, bir tasarımcı ile çalışarak hazırlayacağınız logonun 10 dolar gibi bir fiyata yaklaşmasının imkansız olduğunu bir kenara bırakırsak, Logaster üzerinde olan seçme şansınızın söz konusu bile olamayacağını hatırlatalım. Yani en az 100 lira vererek bir logo tasarımı alabiliyorsunuz o da yalnızca tek seçenek oluyor çoğu zaman. Bu bakımdan, yüzlerce seçenek arasından en çok beğendiğinizi 10 dolar ödeyerek almak gerçekten çok ucuz logo elde etmenizi sağlıyor.

Ayrıca diğer kurumsal kimlik materyallerini de satın almak isterseniz 30 dolar ödemeniz kafi oluyor. Bunların içerisinde logo ile birlikte, zarf ve antetli kağıt yanı sıra bir de favori ikon yer alıyor.

Böylece 30 dolar gibi bir fiyata gerçekten çok ucuza kurumsal kimlik tasarımı işini halletmiş oluyorsunuz.

Satın alma işlemine hazırsanız "buy now" tuşuna basarak devam edebilir ve çok kısa bir form doldurduktan sonra 3d güvenli kredi kartı, paypal, wire transfer, skrill veya banka havalesi ile ödemenizi hızlı bir şekilde yaparak dosyalarınızı anında indirebilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde dosyaları direk aldığınızı hatırlatalım. Paypal ile öderseniz de direk indirme yapabilirsiniz çünkü bunlar anlık ödeme alan işlemler. Ancak diğer ödeme yöntemlerini kullanırsanız ödemenizin ulaşması ve onaylanması bir kaç gün alabilmekte.

İşte hepsi bu kadar! Yeni kurumsal kimliğe ve logoya çok ucuz bir fiyata bu şekilde sahip olabiliyorsunuz. Hemde deneme amacıyla kullanmak isteyen arkadaşlar için söyleyelim, küçük boyutlu logoyu ücretsiz indirebilirsiniz!

Ayrıca, düzenlediğiniz tasarımlar kullanıcı paneline kaydedilir ve daha sonra buradan istediğiniz değişikliği yapmanız mümkün! Dosyaları kaybettiğinizde, satın almış olduğunuz önceki bir tasarımı yine buradan indirebilirsiniz!

Herhangi bir aşamada sorun yaşarsanız yorum atın, yardımcı olalım. Ücretsiz logonuzu tasarlamak için, tekrar hatırlatırsak şu adresi ziyaret etmeniz yeterli.

Facebook'da Takip Edin!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

 


İLGİNÇ ŞEYLER
 
KATEGORİLER
SON YORUMLAR
 
TRANSLATE BLOG
SOSYAL MEDYA